Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Çağlayan Vadisi
Aktiviteler

Çağlayan Vadisi

Bölgemizde bulunan ve mutlaka görmenizi istediğimiz en önemli doğa harikası noktalarımızdan bir diğeri ise eşine az rastlanan doğallığı ve tarihi ile Doğu Karadeniz’de saklı bir cennetin izlerini taşıyan Rize Fındıklı Çağlayan Vadisi’dir.

Eski ve yöresel adı Abu Viçe olan derin vadi, Kaçkar uzantısı Marsis Dağı’ndan akan hırçın dere sebebiyle Çağlayan adını almıştır. Çağlayan Köyü, tarihi izler barındıran konaklar ve Laz Evleri örneklerini barındırır.

Bu örneklerden biriside bölgemizde bulunan Karadeniz Mimarisine özgü dolmataş konak mimarisine sahip 250 yıllık tarihin izlerini taşıyan Babalık Doğal Yaşam Konağı’dır.

Uçsuz bucaksız yeşilin mavi ile buluştuğu, zamanın donduğu yaylaları, dereleri, şelaleleri, bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliği ile sahip olduğu tarihi dokusuyla,  Fındıklı Çağlayan Vadisi otantik gezi tutkunları için keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikasıdır.

Çağlayan Vadisi Tesisimize yaklaşık 20 dk mesafededir.

  • Fındıklı/ Çağlayan Vadisi (13,0 km) 15 dk
REZERVASYON