Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Zil Kale
Aktiviteler

Zil Kale

Çamlıhemşin’de ;   Zil Kale

Çamlıhemşin'de önemli gezi noktalarından biri olan Zilkale Rize’nin güney kısmında yer alır ve Fırtına Vadisindeki bir geçidi temsil etmektedir.

Zilkale,  denizden yüksekliği 700 metre yüksek bir konuma inşa edilmiş çok uzaklardan yemyeşil ağaçların arasından sıyrılarak kendini belli eden, yanına yaklaştığınızda muazzam Fırtına Deresi’ne sahip manzaraya ev sahipliği yapan harika bir tarihi dinlenme noktasıdır.

Tarihin ve doğanın iç içe geçtiği muhteşem bir yer olan Zilkale çevresi tamamen yemyeşil yaşam alanından oluşan ve ziyaret edilmeSsi ve görülmesi gereken yapılardan nadir bir eserdir.Tesisimizde konaklayan misafirlerimizin mutlaka ziyaret etmesi ve bölgedeki bu tip tarihi yapıların görülmesi gerektiğini tekrardan vurgulamak isteriz.

Zil Kale’yi ziyaret edecek misafirlerimiz tesislerimizden ilgili konuma 45 dk’da ulaşabilirler.

  • Rize & Zil Kalesi  (65,0 km) 1 saat
REZERVASYON