Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Aktiviteler

Treking ve Dağcılık

Tesisimiz içerisinde treking severler için iki farklı rotamız bulunmaktadır.

 


Tümünü Oku
Aktiviteler

Çağlayan Vadisi

Bölgemizde bulunan ve mutlaka görmenizi istediğimiz en önemli doğa harikası noktalarımızdan bir diğeri ise eşine az rastlanan doğallığı ve tarihi ile Doğu Karadeniz’de saklı bir cennetin izlerini taşıyan Rize Fındıklı Çağlayan Vadisi’dir.

Eski ve yöresel adı Abu Viçe olan derin vadi, Kaçkar uzantısı Marsis Dağı’ndan akan hırçın dere sebebiyle Çağlayan adını almıştır. Çağlayan Köyü, tarihi izler barındıran konaklar ve Laz Evleri örneklerini barındırır.

 (13,0 km) 15 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprü

Karadeniz bölgesinin en büyük şelalesi olan Mençuna Şelalesi komşu ilçemiz Arhavi merkezinden 15 km uzaklıktadır. Bölgedeki en önemli turizm bölgelerinden birine tanıklık eden Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüler mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerinden birisidir.

18.yüzyılda yapılan Ortacalar Kemer Köprüleri, Artvin’in Arhavi ilçesinin Ortacalar Köyü’ne 2,5 km kala, Küçükköy ve Arılı yol ayrımında birbirine dik olacak şekilde yapılmıştır. İki köprü de birbirine benzemektedir ve tek gözden oluşmaktadır.

Karadeniz'in  güzelliğini yansıtan çifte köprü ve şelalede bir göl olup suyunu içebilir, yüzebilir ve doyasıya  yüzebilirsiniz.Karadeniz turu için tesisimize geldiyseniz en seyre değer noktalarından biri olan Mençuna Şelalesi ve Kamilet Vadisi’ni mutlaka gezmelisiniz.

 

 (25,0 km) 25 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Rafting

Bölgemizin en çok tercih edilen adrenalin ve heyecanını birlikte yaşayacağınız Rize'nin Fırtına Vadisi, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile ünlü bir bölgedir. Aynı zamanda, adrenalin tutkunları için harika bir aktiviteye ev sahipliği yapar.Fırtına Deresi, zorlu suları, hızlı akıntıları ve muhteşem etaplarıyla manzaraları ile rafting severlerin vazgeçilmez rotalarından biridir.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte yediden yetmişe, herkesin yapabileceği parkur Profesyonel rehberler eşliğinde Fırtına Deresi’nin eşsiz manzarası ve doğasına mutlaka tanık olmalısınız.

Bu eşsiz heyecanı yaşarken aynı zamanda Fırtına Vadisi’nin serin sularında serinleyebilr, yüzebilir ve doğanın harika ambiyansını keşfedebilirsiniz

 (25,0 km) 20 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Zipline

Fırtına Vadisi’nin doğasının coşkulu manzaraları sunduğu, heyecanlı aktivite seçeneklerinden birisi de Ayder Yaylasın’da yaşayabileceğiniz en heyecanlı ve en keyifli deneyimlerden birisi de Zipline olacaktır. Her yaşa uygun bir aktivite olarak, günümüzde çokça tercih edilen bu aktiviteyi denemek için biraz adrenalini yükseltmek gerekiyor.

Zipline, çelik halatlar ve güvenlik kemerleri ile bağlı şekilde, kendinizi yüksek bir noktadan alçak bir noktaya doğru bıraktığınız, tamamen yer çekimi ve kendi ağırlığınız ile hareket ettiğiniz bir aktivitedir. 

Doğanın içinde, yemyeşil eşsiz manzaralara doğru bu aktiviteyi gerçekleştirmeniz kendinizi burada doğanın içinde salınırken hayal edebilir ve bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

 (25,0 km) 20 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Milli Park ve Yaylalarımız

Bölgemizin en önemli turizm bölgelerinden Rize’nin en popüler merkezi durumunda olan Ayder, Çamlıhemşin ilçesinde yer alır.Ayder Yaylası Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğasever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken ve bölgedeki turizm noktalarından mutlaka görülmesi gereken Kaçkar Dağlarının çam ormanlarıyla kaplıdır.

Eşsiz doğası ve tarif edilemeyecek kadar güzel olan Ayder Yaylası Rize’de görülmesi gereken en önmeli turizm noktalarında biri olarak öne çıkıyor.

Bölgedeki yaylalardan Pokut Yaylası, Kavrun Yaylası, Gito Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şimşir Ormanları, Çinçiva Köprü günübirlik gezebileceğiniz yerler arasındadır.

 (65,0 km) 50 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Doğu Karadeniz’in cennet  gölü olarak nitelendirdiğimiz Karagöl, Artvin‘in Borçka ilçesi sınırlarında, yemyeşil dokusu, zengin yaban hayatı ve bitki çeşitliliği ile Türkiye‘nin en bakir doğal güzelliklerinden biridir.

Bölgemizdeki en önemli turistik ve Doğu Karadeniz gezilerinin vazgeçilmez noktası olan Borçka Karagöl  Yemyeşil doğası, tertemiz suyu ve içinde özgürce yüzen balıkları insana huzur veriyor. Doğaseverlerin cennetten bir köşe diye betimlediği göl zengin bitki örtüsü ile göz kamaştırıyor ve doğası ile hayranlık uyandırıyor.

Gölün üzerindeki fotojenik  iskeleye çıkıp; panoramik olarak gölü seyrederken, alacağınız huzur doğru yere gelmişim ben dedirtiyor.Karagöl’de kurulan yürüyüş parkurları sayesinde göl kıyısında yukarıdan akan şelaleye yürüyüp bir ağacın altında soluklanabilir ve muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 (80,0 km) 1 saat 30 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Gürcistan Batum Gezisi

Batum vizesiz gidebileceğiniz yalnızca kimlikle seyahat edebilen eğlenceli bir tatil yapabileceğiniz ve bölgedeki gezilecek sokakları portakal kokan, parklarında sincapların dolaştığı, dümdüz ova üzerine kurulmuş muhteşem bir Karadeniz şehridir.Mavinin yeşil ile buluştuğu bu kent çekiciliği, mimarisi, hoş atmosferi, iyi restoranları ve gece hayatı ile Batum, Gürcistan’ın en önemli kentlerinden bir liman merkezidir.

Ağaçlı yolları ve kaleleri ile göz dolduran bu Karadeniz şehri sıcakkanlı insanlarıyla içinize ısıtan, birçok iklimi aynı bünyede barındırma özelliğine sahiptir. Batum’da gezerek keşfedebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Şehir merkezi, limana oldukça yakındır. Teleferikle şehri yukarıdan seyredebilir, botanik bahçesinde gezebilir, kordonda yürüyebilir ve uçsuz bucaksız sahillerinde yüzebilir

 (40,0 km) 45 dk

Tümünü Oku
Aktiviteler

Zil Kale

Çamlıhemşin'de önemli gezi noktalarından biri olan Zilkale Rize’nin güney kısmında yer alır ve Fırtına Vadisindeki bir geçidi temsil etmektedir.

Zilkale,  denizden yüksekliği 700 metre yüksek bir konuma inşa edilmiş çok uzaklardan yemyeşil ağaçların arasından sıyrılarak kendini belli eden, yanına yaklaştığınızda muazzam Fırtına Deresi’ne sahip manzaraya ev sahipliği yapan harika bir tarihi dinlenme noktasıdır.

Tarihin ve doğanın iç içe geçtiği muhteşem bir yer olan Zilkale çevresi tamamen yemyeşil yaşam alanından oluşan ve ziyaret edilmeSsi ve görülmesi gereken yapılardan nadir bir eserdir.Tesisimizde konaklayan misafirlerimizin mutlaka ziyaret etmesi ve bölgedeki bu tip tarihi yapıların görülmesi gerektiğini tekrardan vurgulamak isteriz.

 (65,0 km) 1 Saat

Tümünü Oku
REZERVASYON