Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Gürcistan Batum Gezisi
Aktiviteler

Gürcistan Batum Gezisi

Gürcistan ;   Batum

Batum vizesiz gidebileceğiniz yalnızca kimlikle seyahat edebilen eğlenceli bir tatil yapabileceğiniz ve bölgedeki gezilecek sokakları portakal kokan, parklarında sincapların dolaştığı, dümdüz ova üzerine kurulmuş muhteşem bir Karadeniz şehridir.Mavinin yeşil ile buluştuğu bu kent çekiciliği, mimarisi, hoş atmosferi, iyi restoranları ve gece hayatı ile Batum, Gürcistan’ın en önemli kentlerinden bir liman merkezidir.

Ağaçlı yolları ve kaleleri ile göz dolduran bu Karadeniz şehri sıcakkanlı insanlarıyla içinize ısıtan, birçok iklimi aynı bünyede barındırma özelliğine sahiptir. Batum’da gezerek keşfedebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Şehir merkezi, limana oldukça yakındır. Teleferikle şehri yukarıdan seyredebilir, botanik bahçesinde gezebilir, kordonda yürüyebilir ve uçsuz bucaksız sahillerinde yüzebilirsiniz.

Ali ve Nino adındaki iki gencin aşk hikayesini anlatan Aşk Heykeli’ni mutlaka görmelisiniz.Sonra Batum’um en güzel meydanlarından biri olan Piazza Meydanı ve sırasıyla Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı'nı gezebilirsiniz.

Avrupa ve Ortadoğu Mutfakları’na ilham kaynağı olan Gürcü Mutfağı,  aynı zamanda zengin bir yemek kültürüne de sahiptir. Gürcü Mutfağı’nın seçkin lezzetlerini özellikle Haçapuri, peynir ile yapılan yumurtanın da bulunduğu Gürcü pidesidir ve bu leziz pideyi mutlaka tatmalısınız.  Onun yanında Khinkali diğer adıyla hıngel hamurun arasına et ya da patates koyularak yapılan bir hamur işi yemeğidir . Tereyağ ve yoğurtla bir lezzet şölenine dönen bu yöresel lezzet, damaklarda unutulmaz bir tat bırakmaktadır.

Misafirlerimize mutlaka bu kadim şehrin görülmesi ve gezilmesi konusunda ısrarcıyız.

Babalık Doğal Yaşam Konağı olarak bizler günübirlik tur düzenleyen firmalar ile sizin adınıza iletişime geçip mükemmel bir Batum Turu imkanı sağlıyoruz.

Özel araç ile gidecek olan misafirlerimiz tesisimizin merkezi konum ve yakınlığından dolayı Sarp Sınır Kapısı’na 30 dk ulaşabilirler.

  • Gürcistan/Batum - Sarp Sınır Kapısı (40 ,0 km) 45 dk
REZERVASYON