Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Milli Park ve Yaylalarımız
Aktiviteler

Milli Park ve Yaylalarımız

Ayder Yayla Turları : Milli Park ve Yaylalarımız

Bölgemizin en önemli turizm bölgelerinden Rize’nin en popüler merkezi durumunda olan Ayder, Çamlıhemşin ilçesinde yer alır.Ayder Yaylası Karadeniz’in en huzurlu aktivitelerinden biri olarak doğasever her insanın hayatında en azından bir kere olsun deneyimlemesi gereken ve bölgedeki turizm noktalarından mutlaka görülmesi gereken Kaçkar Dağlarının çam ormanlarıyla kaplıdır.

Eşsiz doğası ve tarif edilemeyecek kadar güzel olan Ayder Yaylası Rize’de görülmesi gereken en önmeli turizm noktalarında biri olarak öne çıkıyor.

Bölgedeki yaylalardan Pokut Yaylası, Kavrun Yaylası, Gito Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şimşir Ormanları, Çinçiva Köprü günübirlik gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Merkezi konumda bulunmamızdan dolayı Babalık Doğal Yaşam Konağı olarak bizler günübirlik tur düzenleyen firmalar ile sizin adınıza iletişime geçip civardaki yaylaları,şelaleri günübirlik gezme imkanı sağlıyoruz.

Özel araç ile gitmek isteyen misafirlerimiz ise tesisimizden yola çıktıktan 20 dk sonra Fırtına Vadisi’ne ulaşıyorsunuz.Vadiye ulaştıktan sonra düz devam ederek Çamlıhemşin'e varıyorsunuz.Bu tarafta yol ikiye ayrılıyor.

Sağa giden yolu takip ettiğinizde ;

Çinçiva, Pokut Yaylası, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanı, Gito, Amlakit ve Elevit yaylalarına ulaşabilirsiniz.

Sola giden yolu takip ettiğinizde ;

Ayder Yaylası Milli Park alanına ulaşabilir. Oradan Tar Şelalesi’ne, Huser, Çeymakçur ve Kavrun yaylalarına ulaşabilirsiniz.

Günün sonunda Ayder Yaylasında güneşi batırabilir, bulutların üzerinde gün batımının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Tesisimizin merkezi konumda olmasından dolayı Ayder Yaylası ve Çamlıhemşin'e 45 dk’da ulaşabilirsiniz.

 

  • Ayder Yaylası , Milli Park ve Yaylalar (65,0 km)  50 dk

 

  • Gito-Pokut-Çat-Avusur-Sal-Huser-Badara-Galler Düzü Yaylaları (80,00 km - 60,00 km) 1 saat 30 dk
REZERVASYON