Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprü
Aktiviteler

Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprü

Artvin/Arhavi Kamilet Vadisi'nde ;   Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprü

Karadeniz bölgesinin en büyük şelalesi olan Mençuna Şelalesi komşu ilçemiz Arhavi merkezinden 15 km uzaklıktadır. Bölgedeki en önemli turizm bölgelerinden birine tanıklık eden Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüler mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerinden birisidir.

18. yüzyılda yapılan Ortacalar Kemer Köprüleri, Artvin’in Arhavi ilçesinin Ortacalar Köyü’ne 2,5 km kala, Küçükköy ve Arılı yol ayrımında birbirine dik olacak şekilde yapılmıştır. İki köprü de birbirine benzemektedir ve tek gözden oluşmaktadır.

Karadeniz'in  güzelliğini yansıtan çifte köprü ve şelalede bir göl olup suyunu içebilir, yüzebilir ve doyasıya  yüzebilirsiniz.Karadeniz turu için tesisimize geldiyseniz en seyre değer noktalarından biri olan Mençuna Şelalesi ve Kamilet Vadisi’ni mutlaka gezmelisiniz.

Mençuna Şelalesi tesimize yaklaşık olarak 30 dk’lık mesafededir.

  • Mençuna Şelalesi & Çifte Köprü (25,0 km) 25 dk
REZERVASYON