Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Organizasyonlar

Karadeniz Yemekleri

Karadeniz’de Yemek

Kendine özgü karadenizin meşhur yemeklerini, muhteşem lezzetlerini tatmak ve kendine özgü mimarisi bulunan doğal güzelliklerine şahitlik etmek amacıyla Babalık Konağı olarak bizleri tercih edecek olan misafirlerimizin mutlaka tatması gereken Karadeniz yemekleri bulunmaktadır. Birçok toplumun birleşimiyle oluşmuş bu kültürden çıkan karadenizin yemekleri sınırlamak ve içlerinden en güzellerini seçmek, oldukça zorlayıcı olsa da genel manada karadeniz yemeği olarak favorilerimiz bu şekildedir.

Mıhlama
Karadeniz kahvaltısının en meşhur yemekleri arasında yerini alan mıhlama; mısır unu, hakiki tereyağı ve Trabzon tel peynirinden meydana gelen enfes bir kahvaltılıktır. Bazı yörelerde kuymak olarak da isimlendirilir.

Mısır Ekmeği
Karadeniz’in temel besinlerinden bir tanesi olan mısır, bu bölgede yer alan tüm şehirlerin mutfak kültüründe kendisine yer bulmayı başarmıştır. Karadeniz mutfağının simgelerinden bir tanesi haline gelen ve Karadeniz’de ne yenir denildiğinde öne çıkan mısır ekmeği, şehrin yöresel yemeklerinin tamamının yanında servis edilmektedir.

Laz Böreği
Karadeniz’in en meşhur tatlılarından bir diğeri de Laz böreğidir. İncecik açılmış baklava yufkalarının arasında koyulan enfes muhallebiden meydana gelen Laz böreği, üzerine fındık parçaları serpilerek ikram edilen hafif bir tatlıdır. Karadeniz’in meşhur yemeklerinin üzerine hafif bir tatlı yenmek istendiğinde tercih edilmesi gereken ilk şey şüphesiz Laz böreğidir.
Mısır ekmeği ve mıhlamasıyla meşhur olan Türkiye’nin göz bebeği Karadeniz’de yer alan bu yöresel yemeklerin baş köşede yer aldığını görmek mümkündür.

REZERVASYON