Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Babalık Doğal Yaşam Konağı

Rize Otelleri

Rize Otelleri

Aslında birçok turizm firmasında gördüğümüz gibi, ilk amacı sadece maddiyat olan bir işletme ile karşılaşmamız mümkün olabilirdi fakat söz konusu olan Rize otelleri arasında yer alan Babalık Doğal Yaşam Konağı, maddiyatın da ötesinde, işletme vizyonu olarak “doğa ile tarihin birleştiği yer” mottosunu benimsemiş ve tüm stratejisini bu amaç uğruna kurgulayarak hayata geçirmiş. Öyle ki, 1950’li yıllardan kalma konağı, bölgenin de dokusunu bozmayacak şekilde restore ederek şu anki modern haline getirmiş ziyaretçilerine doğa ile iç içe bir konaklama hizmeti sunmaya başlamıştır. Konağın tarihi dokusu bir yana, içi çam ağacından imal edilen ahşap mimariyle donatılmış çevresi ise işletme sahipleri tarafından özenle seçilmiş taşlarla inşa edilerek sizlere Karadeniz’in doğasını hissetme fırsatı vermektedir.

Rize Otelleri arasında belki de sizlere en iyi tatil fırsatını sunabilecek, sizlere sadece müşteri gözüyle değil de; kasabaya yeni gelen bir misafir gibi görecek ve bu kapsamda sizlere gerek Rize yöresinin gelenek ve göreneklerini gerekse de Karadeniz bölgesi insanın asi, hırçın ama bir o kadar da yumuşak yüzünü gösterecek Babalık Doğal Yaşam Konağı, Rize otelleri arasında hala en iyi ve aynı zamanda samimi tatil konağı olma özelliğini sürdürüyor.

Birçok tur firmasının veya birçok otelin sizlere sunduğu şaşalı fakat tüm tatilinizi dört beton duvar ve havuz arasında geçirdiğiniz tatil seçenekleri yerine sizlere doğa ile içi içe bir konaklama ve yaşam fırsatı sunan Babalık Doğal Yaşam Konağı ile yapay ve tek düze yaşam monotonluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak hizmetler sunuyor. Öyle ki, konağımızın içinde yer alan odaların tamamı çam ağacından imal edilen ahşap mimariyle özel olarak tasarlanıp, dış cephesi ise tamamen doğal taştan inşa edilmiştir. Gerek tesislerimizin bulunduğu konum gerekse de bu şekilde özel olarak tasarlanan konağımızın konumu sayesinde kendinizi Karadeniz'in bol yeşilli dağlarına bakarken bulabileceğiniz gibi sahile inerek tesisimize ait olan ve adeta bir ev gibi tasarlanan kayıkhanede vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi şehirden ve kalabalıktan soyutlayacak ve huzuru hissedebileceksiniz.


Rize Otelleri Hakkında Bilgiler

Rize otelleri arasında sizlere sadece doğanın içinde geçirebileceğiniz bir tatil fırsatından ziyade bölgenin tarihi dokusu bakımından önemli olan birçok ögeyi ve kültürel yapıyı sunan Babalık Doğal Yaşam Konağı’nda keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün. Zira tesislerin içinde yer alan, bizzat işletme sahipleri tarafından yöre açısından tarihsel öneme sahip eşyaların sergilendiği bir müze binası ve bunun yanında Osmanlı Devleti ve Rus İmparatorluğu arasındaki savaşa tanıklık etmiş ve bu nedenle restore edilmiş bir taş ocağı bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin yansıması olarak karşımıza çıkan ve 10 kişi kapasiteli oda olarak hizmet verebilen restore edilmiş serender yapımız, bölgenin ana mahsulü niteliğinde olan mısırın kurutulmuş halinin öğütüldüğü bir adet doğal su değirmeni bulunmaktadır. Böylece sadece tatil yapmış olmayacak ve bu süre boyunca adeta doğa ve tarih ile yaşayacaksınız.

Tesislerimizin sunduğu en güzel ve belki de en mühimi de, doğal ve organik beslenmeniz açısından dört adet balık havuzumuzun olmasıdır. Zira bu alabalık tesisi ile tamamen doğal yollarla yetişen alabalıkları akşam yemeğinde yiyebilir ve bir an olsun şehrin yapaylığından ve hazır yiyeceklerden kaçabilirsiniz. Son olarak da tesislerimize olan bağlantısı ile kayıkhanemize inebilir, isterseniz denize girebilir, isterseniz kumsalda vakit geçirebilirsiniz.

Çok özel mimarlar ile çalışıp tasarladığımız konak ve kayıkhanemiz dışında tesislerimizin sizlere sunduğu doğal yaşam fırsatlarından bir tanesi de, kendi oluşturduğumuz alabalık havuzlarıdır. 4 adet olan bu havuzlarda kendi yetiştirdiğimiz alabalıklar ile hem yapay yiyeceklerden uzak kalmış hem de tamamen organik beslenme fırsatı yakalayacaksınız. Eğer siz de, yılda bir defa bulabildiğiniz ve kendinize zaman ayırabildiğiniz bu fırsatı sadece havuz ve beton odalarda geçirmek yerine Karadeniz'in o muhteşem doğası içerisinde tamamen sizler için hazırlanmış tesislerimizde geçirmek istiyorsanız, her zaman misafirimiz olabilirsiniz.


Rize Otel İletişim Bilgilerimiz

Tüm bu fırsatlardan yararlanmak ve doğa ile tarihin harmanizasyonunu oluşturduğumuz tesislerimizde siz de vakit geçirmek istiyorsanız bizleri Rize otelleri arasında seçebileceğiniz en iyi tatil tesisi olan Babalık Doğal Yaşam Konağı'nı, Rize ilinin Fındıklı ilçesinde yer alan Sümer Köyü Yalı Mahallesinde ziyaret edebilir veya (0464) 513 54 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

REZERVASYON