Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Rize'de Yapılabilecekler

Rize Pansiyon

Rize Pansiyon

Birçok tatil işletmesinin veya tatil yerinin ticari amaçla kurulduğu ve yönetildiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Rize pansiyonları içerisinde belki de bu konuya hassasiyet gösteren tatil tesislerinden biri olan Babalık Doğal Yaşam Konağı, sizlere Karadeniz’in o muhteşem doğası ile yöre tarihi ve kültürünün harmonisini sunacak bir tatil fırsatı sunuyor. Bunu yaparken sizlere ticari bir amaç uğruna ağırlanan müşteriler değil de, Karadeniz’in o muhteşem atmosferine sahip olan yaylalarına gelen bir misafirmiş gibi içten ve samimi bir hizmet almanızı sağlıyor. Tarih ile doğanın birleştiği yer, mottosu ile yola çıktığımızda bu vizyonu, gelen müşterilerimize sadece göstermek değil aynı zamanda yaşatma arzusunu da içimizde barındırdığımız için; tesisimizi doğa ve tarihe ilgi duyan sizler için donattık.


Rize Pansiyon Hakkında Bilgiler

Tesislerimiz içinde yer alan konağımız, özel bir ekip tarafından restore edilmiş olup modern bir hale getirilmiş olsa da doğallığını koruması amaçlandığından içi çam ağacından imal edilen ahşap ile donatılmış dışı da özenle seçilmiş taşlarla kaplanıp inşa edilmiştir. Konforun yanında doğallığı da sunduğumuz tesislerimiz de aynı zamanda yöre halkının yüz yıllardan beri bölgeye özel olarak kullandığı ve tasarladığı eşyaları sergilediğimiz adeta tarih kokan bir müzemiz bulunmaktadır. Bunun yanında, Rize yöresinin en önemli mahsullerinden olan mısırların 2000 metre rakımdan gelen doğal kaynak suyu ile çalışan su değirmeninde öğütüldüğüne şahit olacağınız bir doğa harikası bir su değirmenimiz bulunmaktadır. Bunun gibi gerek bölgenin tarihi, gerek doğasını hissedebileceğiniz birçok fırsatı olan tesislerimizde misafir olabilirsiniz.


Rize Pansiyon İletişim Bilgilerimiz

Babalık Doğal Yaşam Konağı sizlere sadece Rize’de Pansiyon da tatil deneyimi değil aynı zaman da doğa ile yaşama ve tarihi ögeleri koruyarak restore ettiğimiz müzemiz, konağımız, kayıkhanemiz, serenderimiz ve taş fırınımızda vakit geçirmenizi sağlamayı vadediyor. Bu bağlamda Babalık Doğal Yaşam Konağına Rize ilinin Fındıklı ilçesinin Sümer Köyü Yalı mahallesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Dilerseniz (0464) 513 54 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya Instagram, Facebook ya da internet sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

REZERVASYON