Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Rize'de Yapılabilecekler

Rize'de Konaklama

Rize'de Konaklama

Rize’de konaklama konusunda en iddialı işletmelerden olan Babalık Doğal Yaşam Konağı, sizlere doğa ile tarihin birleştiği yerde tatil yapma fırsatı sunuyor. Öyle ki, bir tarafınızda Karadeniz’in yemyeşil kıyı boyunca uzanan dağları, bir tarafınızda Karadeniz’in hırçın denizini bulabileceğiniz, özel olarak restore edilen tarihi konağımız ile birlikte doğa ile iç içe bir tatil geçirme fırsatı sizleri bekliyor. Monoton ve çevresi betonlarla çevrili yapıların içinde bir tatil yapmak yerine doğanın içinde vakit geçirebileceğiniz tesislerimizde aynı zamanda yörenin tarihi açısından önemli sayılacak birçok yapı ve kültürel eşyayı kendi restore ettiğimiz müzemizde bulabileceksiniz.

Doğal yaşam mottosu ile yola çıkan Babalık Doğal Yaşam Konağı, sizlere tatile gelen bir müşteri gibi değil de, adeta yöre halkını ve bölgeyi ziyarete gelmiş bir misafirmişçesine hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Rizede konaklama alanında eşi, benzeri olmayan bir tatil tecrübesi yaşamanızı sağlayacak olan tesislerimiz sayesinde, tabiat ve doğayı Karadeniz bölgesi kültürü ve yöre halkının gelenekleriyle birlikte yaşama fırsatı bulacaksınız.

Yeşil ve mavinin harmanlanmasıyla doğal olarak oluşmuş güzelliklerin yanında, restore edilen konağımız sayesinde sadece doğanın bizlere sunduğu güzellikleri görmeyecek ve aynı zamanda bu gerçekliği yaşayabileceksiniz. Restore edilen konağın içinde yer alan 600 yıllık geçmişe sahip ve karargah olarak kullanıldığı bilinen taş fırın, Osmanlı Devleti ve Rus İmparatorluğu arasındaki savaşlara tanıklık etmiş ve bu minvalde tesislerimizde yer alması, tarihin yaşatılması amacıyla korunmuştur. Bunun yanında, yörede yer alan halkın, geçmişte kullanmış olduğu ve adeta Rize Bölgesi’nin tarihine ışık tutan, eşyalar Babalık Doğal Yaşam Konağı tarafından toplanmış ve müze haline getirilen konakta sergilenmeye başlanmıştır. Tesislerimizin kültürel açıdan sunduğu fırsatların yanında, vizyonumuz gereği bünyemizde tasarladığımız; yörenin en önemli mahsulü olan mısırların öğütülmesi amacıyla çalışan bir su değirmeni ve bunun yanında canlı olarak alabalıkların yetiştirildiği dört adet doğal balık havuzu bulunmaktadır. Bu kapsamda yöre halkının hayat tecrübelerini görebileceğiniz gibi doğal koşullarda yetiştirdiğimiz balıklar ile organik olarak besin ihtiyacınızı karşılayabileceksiniz.


Rizede Konaklamanın En Kolay Yolu

Eğer siz de bir doğa tutkunuysanız, yeşil ile maviden vazgeçemiyorsanız, doğal yaşam tecrübesini en güzel şekilde yaşamak istiyorsanız her zaman konağımızda misafirimiz olabilirsiniz.


Rize Konaklama Hakkında Bilgiler

Rize’nin neredeyse doğayı yaşayabileceğiniz en güzel konumunda yer alan tesislerimizde, restore edilmiş olan bir adet tarihi konak, yöre halkını yansıtan ve Karadeniz Kültürü’nü en iyi şekilde yansıttığını düşündüğümüz eşyalarla donatılmış müze binası, bölge halkının ana mahsulü olan mısırların öğütüldüğü su değirmeni, geçmişte çok önemli olaylara tanıklık etmiş olan ve aynı zamanda yine restore edilmiş taş fırın, deniz kenarında istediğiniz şekilde; kahvaltı, akşam yemeği veya konaklama, yüzme vb. aktivite yapabileceğiniz kayıkhane, akşam yemeklerinde doğal gıdalarla beslenmeniz için inşa ettiğimiz dört adet alabalık tesisi ve belki de Karadeniz denilince akıllara ilk gelen mimari yapı olan bir adet serender bulunmaktadır.

Özellikle, mimarlarımızla yaptığımız toplantılar sonucu taş fırın yapısını ayakta tutarak, geçmişte Osmanlı Devleti ve Rus İmparatorluğu arasında olan savaşlara tanıklık etmiş bu tarihi yapıyı geçmişe ışık tutması amacıyla koruduk. Tesislerimiz bölgenin tarihini yansıtması açısından, tarihi yansıtan ve tarihi öneme sahip birçok eşyanın sergilendiği müze binasına da sahiptir.


Rize Konaklama İletişim Bilgilerimiz

Doğa ile tarihin birleştiği nokta olan tesislerimiz, Rize ilinin Fındıklı ilçesinin Sümer Köyü Yalı mahallesinde bulunmaktadır. Dilerseniz (0464) 513 54 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya Instagram, Facebook ya da internet sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

REZERVASYON