Hakkımızda

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, doğayı ve huzuru yaşayarak doğal bir ortam hayal etmek isterseniz doğru yerdesiniz… Babalık Doğal Yaşam Konağı aslında hepimizin özlediği doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köy evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz.

Rize'de Yapılabilecekler

Rize'de Kahvaltı

Rize'de Kahvaltı

Rize’de kahvaltı edebileceğiniz birçok yer bulabilirsiniz. Pek çoğu da sizlere güzel bir kahvaltı vadedebilir. Fakat sizlere organik bir kahvaltının da ötesinde doğa ile tarihin birleştiği yer olan Babalık Doğal Yaşam Konağı’na davet ediyoruz. Tesisimizde yer alan konağımız, tarihi ev niteliğinde olup 2017 yılında restorasyon çalışmaları bitmiştir. İçi çam ağacından imal edilen ahşap mimariyle tasarlanmış olan konağımızın dış cephesi ise tesisimizin yönetimi tarafından bizzat özenle seçilen taşlarla kaplanmıştır. Bu kapsamda doğayı sadece izlemekle yetinmeyip adeta yaşama fırsatı bulacaksınız. Konağımıza ek olarak tesislerimiz de tarihi bir müze, Rize yöresine özel yerleşim yeri olan serender, alabalık tesisi, kayıkhane, değirmen ve taş fırın bölümleri bulunmaktadır.

Rize Kahvaltı Hakkında Bilgiler

Altı adet direğin üzerine ahşap oyma tekniği ile inşa edilen bu yapılar Karadeniz Bölgesi’nde “Serender” olarak anılmaktadır. Restore edilerek hayata geçirilen serenderimizde bölge insanının iklim ve arazi şartlarına karşı kullanmış olduğu yöntemi bunun yanında da mimari açıdan estetiğe doyamayacaksınız.  Yine tesisimize 500 metre uzaklığında denize nazır olarak inşa ettiğimiz kayıkhanemizde denize nazır kahvaltı edebileceğiniz gibi bir diğer seçeneği seçerek konağımızda da kahvaltı edebilirsiniz. Evleviyatı Osmanlı Devleti ve Rusya arasındaki savaşlara dayanan ve restore edilirken tarihi yapısını koruduğumuz taş fırının buram buram tarih kokan havasını içinize çekerken aynı zamanda yine organik beslenmeniz için kurduğumuz dört adet doğal alabalık tesisimizde görebileceksiniz. Bu sayede sadece Rize’de kahvaltı ederken değil tüm öğünlerinizi doğal olarak yetiştirilen besinlerden karşılayabileceksiniz. Karadeniz kültürünün, tarihi ögelerle süslenerek doğada yaşam bulmuş halini tatmak için lütfen misafirimiz olun.

Rize Kahvaltı İletişim Bilgilerimiz

Hem kahvaltı edip doğanın muhteşem manzarası ile keyif yapabileceğiniz aynı zamanda konaklama seçeneği de bulunan Babalık Doğal Yaşam Konağı’na Rize ilinin Fındıklı ilçesinin Sümer Köyü Yalı mahallesine gelerek ulaşabilirsiniz. Dilerseniz (0464) 513 54 58 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya Instagram, Facebook ya da internet sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

REZERVASYON